Wsparcie doradcze
Strona główna – Wybierz wsparcie – Wsparcie doradcze
WSPARCIE OSŁONOWE DLA PRACODAWCÓW ORAZ OSÓB SZUKAJĄCYCH PRACY
Opis wsparcia
Wsparcie szkoleniowo-doradcze z miękkich obszarów dotyczących funkcjonowania na rynku pracy, zarówno psychologiczne, z obszarów takich jak sposób zarządzania sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem, wypalenie zawodowego, itp.
Dla kogo
Wsparcie kierowane jest zarówno do pracodawców/przedsiębiorców (niezależnie od formy ich działalności), jak i pracowników oraz osób bez zatrudnienia.
Szczegóły
Do osób, które straciły pracę skierowane jest wsparcie doradcze świadczone przez Centra Kariery DWUP. Doradcy pomagają:
- znaleźć informacje o ścieżkach kształcenia i rynku pracy, udzielimy Ci pomocy w podjęciu decyzji w sprawie wyboru zawodu, szkoły, kierunku szkolenia,
- określić cechy osobowości, preferencje i predyspozycje zawodowe za pomocą testów psychologicznych,
- dokonać analizy rynku pracy pod kątem własnych preferencji zawodowych, pomagają dokonać bilansu umiejętności, zainteresowań oraz kwalifikacji zawodowych pod kątem doskonalenia zawodowego bądź ewentualnego przekwalifikowania,
- dzielą się metodami i technikami skutecznego poszukiwania pracy,
- osobom poszukującym pracy w tworzeniu profesjonalnych aplikacji oraz w przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami. Stworzenie dobrego życiorysu to nie tylko problem osób piszących CV po raz pierwszy, ale również tych, które pomimo długoletniej bytności na rynku pracy, nigdy takiego CV nie tworzyły.
- pracownikom zagrożonym zwolnieniem z pracy w pokonaniu stresu związanego z utratą pracy. Osoby, które utraciły pracę często nie są przygotowane do poszukiwania zatrudnienia w warunkach gospodarki rynkowej. Kontakt z doradcą pozwala zaakceptować fakt pozostawania bez pracy, a następnie na nowo uwierzyć we własne siły i ułożyć indywidualny plan działania, by uzyskać zatrudnienie.
Pracodawcom oraz ich pracownikom Centra Kariery DWUP mogą zaoferować:
- badanie kompetencji zawodowych pracowników – diagnoza mocnych i słabych stron,
- określanie kierunków rozwoju zawodowego zgodnie z potrzebami stanowiska pracy,
- identyfikację potencjału zawodowego pracowników,
- rozwijanie umiejętności miękkich, m.in. interpersonalnych, z zakresu planowania i organizacji pracy, radzenia sobie z wypaleniem zawodowym, itp.
- szkolenia w zakresie obowiązków pracodawców i praw pracowniczych, form wsparcia dla pracowników, profilowania zwalnianych pracowników i identyfikację ich potrzeb.
Gdzie uzyskać wsparcie?
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy
linki
Masz pytanie
Możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.