Strona główna
Inwestycje
Tutaj jesteś
Inwestycje Dlaczego warto korzystać ze wsparcia firm windykacyjnych

Dlaczego warto korzystać ze wsparcia firm windykacyjnych

Data publikacji 8 maja, 2024


Informacja o długu dla nikogo nie jest przyjemna. Szczególnie, kiedy zadłużony ma problemy z jego spłatą. W niektórych przypadkach przeterminowane zobowiązanie może trafić do firmy windykacyjnej. Wbrew pozorom nie oznacza to wcale, że szansa na spłatę zadłużenia przepadła. Wręcz przeciwnie: profesjonalne firmy windykacyjne – jak np. KRUK – chcą pomóc osobom zadłużonym w spłacie ich zobowiązań.

Dług w firmie windykacyjnej – co dalej?

Kontakt z firmy windykacyjnej w sprawie długu może być zaskoczeniem dla części zadłużonych. Tym bardziej, że nieuregulowane zobowiązanie pochodziło z innej firmy niż tej egzekwującej dług. Przejęcie zadłużenia przez firmę windykacyjną jest jasnym sygnałem, że to ostatnia szansa na polubowne rozwiązanie tego problemu. Z usług tego rodzaju firm korzystają wierzyciele, którzy nie posiadają dostatecznych zasobów do odzyskania zaległych należności. Przekazanie długu do firmy windykacyjnej zwiększa szanse, że zadłużenie zostanie wreszcie uregulowane.

Czy przejęcie zadłużenia przez firmę windykacyjną jest też dobre dla samego zadłużonego? Choć posiadanie długu na tym etapie jest jasnym sygnałem, że najwyższa pora je spłacić, to działanie firmy windykacyjnej może okazać się dużym wsparciem dla zadłużonego. Jak to możliwe? Po pierwsze, firmy windykacyjne są otwarte na nowe warunki zwrotu zobowiązania. Ich celem jest odzyskanie należności, ale chcą zrobić to w sposób nieprzekraczający możliwości finansowych zadłużonej osoby. Poza tym tego rodzaju firmy udostępniają szereg narzędzi pozwalających monitorować poziom zadłużenia. Przykładowo: KRUK w ramach swojej platformy pl.kruk.eu oferuje obsługiwanym klientom indywidualne konta na platformie, w ramach których mogą podpisywać nowe warunki spłaty, monitorować poziom zadłużenia i regulować go płatnościami online. Tego rodzaju indywidualny panel obsługi jest wygodny dla obu stron – wierzyciel ma możliwość szybkiego kontaktu z zadłużonym, a ten ma stały wgląd w swoje zaległe zobowiązania.

Ostatni dzwonek przed komornikiem

Niezaprzeczalnym argumentem na to, że warto podjąć rozmowy z firma windykacyjną jest fakt, że to ostatnia polubowna forma egzekucji należności. Jeśli zadłużony nadal będzie unikał odpowiedzialności za zaciągnięte zobowiązania, windykator będzie zmuszony skierować sprawę do sądu. Po wydaniu wyroku dług trafi do egzekucji komorniczej. Czy warto zwlekać ze zwrotem zadłużenia aż do tego momentu? Oczywiście, że nie! Należy pamiętać, że każdy dzień zwłoki w spłacie zobowiązania to dodatkowe koszty. Poza tym pośrednictwo firmy windykacyjnej czy – w ostateczności – komornika w egzekucji długu również zwiększą koszty całego zobowiązania. Aby tego uniknąć, warto podejmować rozmowy z wierzycielami czy windykatorami. Tym bardziej, że te nie muszą odbywać się w cztery oczy, lecz za pośrednictwem chociażby platform internetowych.

Dług w firmie windykacyjnej – co zyskuje wierzyciel?

Dlaczego współpraca z firmą windykacyjną może się opłacać również wierzycielowi? Po pierwsze, kierując zadłużenie do takiego przedsiębiorstwa, uzyskuje się zdecydowanie większe szanse na odzyskanie długu. Firmy windykacyjne specjalizują się w tym zakresie i będą dążyć wszystkimi możliwymi środkami do spłaty zobowiązania przez zadłużonego.

Poza tym przekazanie długu profesjonalnej firmie zwalnia wierzyciela od konieczności jego obsługi. Większość firm, wobec których są zaciągane zobowiązania, nie posiadają komórek odpowiedzialnych za skuteczną egzekucję należności. Ich utworzenie zaś wiązałoby się ze zbyt dużymi kosztami dla organizacji. Dlatego bardziej opłacalnym jest przekazanie obsługi długu profesjonalistom, którzy w pełni zaopiekują się zaległymi należnościami.

Po trzecie, zaletą współpracy z profesjonalną firmą windykacyjną są jasne zasady współpracy, zazwyczaj dostępne na stronie internetowej. Jeśli nadal cokolwiek budzi wątpliwości potencjalnego klienta, ten może je wyjaśnić, kontaktując się bezpośrednio. Warto pamiętać, że firma windykacyjna przejmująca zadłużenia klientów konkretnego podmiotu, będzie realizowała cele swojego klienta. Można rzec, że przekazanie obsługi zadłużeń do firmy windykacyjnej to pozyskanie sojusznika w dążeniu do odzyskania zaległych należności. W szczególnie skomplikowanych przypadkach dobrze jest nie być samemu w tej walce. A profesjonalizm i doświadczenie windykatora w tym zakresie będzie jedynie skuteczną pomocą w egzekucji należności. 

Artykuł sponsorowany

trendy w logistyce

Redakcja dolnoslaskipakiet.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?